پرطرفدارترین خوشمزه‌های جهان

تا به حال به این فکر کرده‌اید که از میان تمام خوراکی‌های موجود در دنیا، کدام‌یک بیشترین طرفدار را به خود اختصاص داده است؟ در اینجا به چند نمونه از این خوراکی‌ها که بیشترین محبوبیت را در بین جوامع مختلف از آن خود کرده‌اند، اشاره می‌کنیم.

قهوه

قهوه، یکی سه نوشیدنی‌ پرطرفدار جهان بعد از آب و چای است. این ماده‌ی مغذی و سودمند حاوی مقدار قابل توجهی کافئین است. همچنین این نوشیدنی جذاب دارای کالری بسیار کمی است. لازم به ذکر است که از تلفیق قهوه با خامه، شیر و یا موادی نظیر بستنی و بیسکوییت لیدی فینگر می‌توان خوراکی‌های جذاب و پرطرفداری ساخت.

شیرینی ماکارون

شیرینی ماکارون نوعی شیرینی لطیف و جذاب با اصالت فرانسوی و ایتالیایی است. از نکات جالب درباره‌ی شیرینی‌های فرانسوی و ایتالیایی می‌توان به داستان‌هایی واقعی که در مورد آن‌ها بر سر زبان‌ها افتاده است، اشاره کرد. به‌طور مثال شیرینی ماکارون در هنگام عروسی یکی از ملکه‌های فرانسوی با شاهزاده‌ای ایتالیایی پدید آمده است. شیرینی ماکارون دارای پایه‌ای لطیف و مرطوب است که از آرد بادام تهیه می‌شود و در میان این کلوچه‌های لطیف را با موادی نظیر گاناش، مارمالاد، پوره‌ی تمشک و غیره به‌عنوان لایه‌ی میانی پر می‌کنند. تحقیقات نشان می‌دهد که ماکارون یکی از پرطرفدارترین شیرینی‌های معروف در سطح جهان است.

تیرامیسو

تیرامیسو یکی از دسر‌ها یا شیرینی‌های جذاب ایتالیایی با طعم قهوه است و معمولاً در اغلب مواقع از قهوه در آن استفاده می‌شود. تیرامیسو دارای دستورات تهیه‌ی مختلفی است، اما در تمام دستورات آن بیسکوییت لیدی فینگر و طعم لذیذ پنیر ماسکارپونه مشهود است. از نکات جالب در مورد شیرینی یا دسر تیرامیسو معنی جالب آن است. تیرامیسو در زبان ایتالیایی به معنای «به من روحیه بده» است.

شکلات

بیشتر شکلات‌های مصرفی امروزه به شکلات شیرین، شکلات شیری، شکلات تلخ و غیره تقسیم می‌شود. شکلات یکی از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین خوراکی‌های جهان به شمار می‌رود. از شکلات به‌عنوان طعم‌دهنده در انواع دسر‌ها، کیک‌ها، پودینگ‌ها و غیره استفاده می‌شود. ساختار جالب شکلات‌های امروزی سبب شده تا این خوشمزه‌ی پرطرفدار به عنصری تبدیل شود که به‌عنوان هدیه یا وسیله‌ای برای ابزار علاقه نیز مورد استفاده قرار گیرد. امروزه از شکلات در اغلب مراسم معروف و همگانی نظیر عید پاک، کریسمس، ولنتاین و غیره استفاده می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.